ZİRKON PORSELEN KAPLAMA

Zirkonyum porselen kaplamalar, alt yapı olarak metal yerine beyaz renge sahip zirkonyum alaşımı kullanıldığı için daha estetik ve doğal diş çok yakın görünüm elde ettiğimiz porselenlerdir. Işığı yansıtır ve alt yapı olarak beyaz renkli alaşım kullanıldığı için diş eti seviyesinde koyu renkli çizgi oluşturmaz. İnsan vücudu ile mükemmel uyumludur ve alerji oluşturmaz.

ZİRKONYUM PORSELEN KAPLAMALAR

Zirkonyum destekli porselenler 900 megapaskal gibi yüksek dayanıklılık direncine sahip olduklarından büyük azı dişlerinde bile rahatlıkla kullanılırlar. Güçlü ve dayanıklılığının yanı sıra ışığı geçirecek kadar estetik ve zarif olan güncel teknoloji estetik bir malzemedir.

Laboratuvar aşamasında bu protezler Cad-Cam teknolojisine sahip bilgisayar destekli cihazlarla hazırlanır. Ağzından aldığımız ölçüler Optik okuyucularla taranır, freze sistemleriyle bilgisayar tarafından el değmeden şekillendirilir. Kameralar yardımıyla oluşturulan veriler bilgisayara yüklenir ve tasarımlanır(Cad) ve üretilir(Cam).

Sağlıklı dişlerin minesi ışığı tamamen geçirdiği için, zirkonyumların ışık geçirgen özelliği sayesinde doğal dişlerin görüntüsü ile mükemmel uyum sağlar. Klasik porselen kaplamaların alt yapıları olan metaller dişlerde opak bir görüntü yaratırlar. Cansız ve yapay görünmesine sebep olur. Zirkonyum uygulaması ile daha mükemmel bir estetik sağlanır.

Diş kesim işlemleri lokal anestezi ile yapılır ve sonrasında diş renginde geçici bir kaplama yapılarak sıcak ve soğukta sızlaması olmadan süreç tamamlanır.

Diş eti problemi olmayan hastalarda 7 gün içerisinde tedavi tamamlanır. Hastalarımızın estetik olarak beğenisi kazanılınca tedavi tamamlanır

İLETİŞİM

ARAYIN / +90 242 502 50 50
EMAİL GÖNDERİN / info@clinicbgz.com
ŞAHSİ GÖRÜŞME / Yeni gün mah.Mevlana cd. Özpınarlar Midtown No:54/B Muratpaşa/ANTALYA

ÇALIŞMA SAATLERİ

Pazartesi – Cuma / 9.30 am – 8 pm 
Cumartesi / 10.30 am – 8 pm
Pazar / Sadece özel durumlarda

Kliniğimizi  (+90) 242 502 50 50 Pazartesi – Cuma 09:00 – 20:00 saatleri arasında arayabilir info@clinicbgz.com adresinden bize e-posta gönderebilir veya İletişim Formunu doldurabilirsiniz.