DENTAL İMPLANT

İmplant Tedavisi

   Dental implant, herhangi bir sebeple ağız içerisinde eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrardan sağlamak amacıyla, çene kemiği içerisine yerleştirilen ve biyouyumlu materyallerden yapılan suni diş köküdür. İmplantlar, geleneksel tedavilere (kaplama vs.) oranla daha iyi bir çiğneme fonksiyonu, estetik ve doğal diş görünümü sunarlar ki onları gerçek dişlerinizden ayırt etmeniz zorlaşabilir.

   Kaliteli ve güvenilir implant markaları ile Büyükgebiz Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği ekibimiz her türlü implant tedavilerinizi hızlı ve ağrısız bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.

İMPLANT TEDAVİSİ

İmplant tedavisi; kemik gelişimi tamamlanmış (ortalama 18 yaş) bireylere genel sağlık problemleri olmaksızın üst yaş sınırı olmadan gerçekleştirilebilir. İmplantlar, hem tek diş hem de birden fazla diş eksikliklerinde, implant yerleştirmeye uyumlu ve yeterli miktarda kemik varsa uygulanabilmektedir. Hastanın genel sağlık durumunun iyi olması halinde implant tedavisi herkese uygulanabilir.

Genel anestezi altında veya uyguladığımız güncel gelişmiş lokal anestezi teknikleri ile implant uygulaması sırasında acı hissetmez ve rahat bir tedavi geçirirsiniz. İmplant tedavisi sonrası uygulanan soğuk kompres ile normal hayatınıza dönebilirsiniz. İmplant işleminin uygulandığı akşam oluşabilecek ağrı hekimlerimizin önerdiği basit ağrı kesiciler ile giderilebilmektedir. İşlem sonrası bir çok hastamız bu ağrının normal diş çekiminden sonra hissedilen ağrıdan farklı olmadığını belirtmektedir.

Kliniğimizde implant tedavisinin 15 dakika içinde uygulanması mümkündür. Yapılacak operasyonun şekline ve diş – kemik yapısına göre toplam süre değişebilir. Genellikle birinci operasyondan sonra 2-3 ay bekleyerek kemik – implant birleşmesi (osteointegrasyon) sağlanabilir. Ancak bu süreyi azaltacak farklı implant çeşitleri de mevcuttur. Eğer uygun bir operasyon ile 2- 3 ay beklemeden hemen implant üstü kaplamalarınız yapılabilir. Hekimlerimiz gerekli ölçümler sonrasında hangi implant tipinin size uygun olacağını bildirecektir.

¬ İmplant uygulaması güvenilir, hızlı, ağrısız ve rahat bir uygulamadır.
¬ Estetik ve dayanıklılık olarak alternatifi tedavilere göre daha üstündür.
¬ Alternatif tedavilerine çok daha uzun ömürlüdür.
¬ Çürüme olasılığı yoktur.
¬ Hissettirdiği güven sayesinde diş eksikliğinden kaynaklanan psikolojik bozuklukları da ortadan kaldırabilir. Kişilerin özgüvenini geri kazanmasına yardımcı olur.
¬ İmplant üstü protezler diğer protezlere göre çok daha iyi çiğneme ve konuşma fonksiyonu sağlar.
¬ Oluşacak çene kemiği erimeleri implant uygulaması sayesinde azalır.
¬ Doğal dişlerin küçültülerek köprü yapılması zorunluluğunu ortadan kaldırır.
¬ İmplant uygulaması sayesinde daha sağlıklı ve dengeli beslenme geri kazanılır.

Hastanın diş çekilen bölgesinde yeterli kemik varsa ve herhangi bir enfeksiyon yoksa diş çekilip dental implant hemen uygulanabilir.
İmplant uygulamasından sonra 2-3 ay bekleyerek kemik – implant birleşmesi (osteointegrasyon) sağlanabilir. Bu bekleme süresinde hekimlerimiz size uygun bir geçici protez hazırlayarak normal hayatınızı devam ettirmenizi sağlayacaktır. Ancak bu süreyi azaltacak farklı implant çeşitleri de mevcuttur. Uygun bir operasyon ile 2- 3 ay beklemeden hemen implant üstü gerçek kaplamalarınız yapılabilir. Hekimlerimiz gerekli ölçümler sonrasında hangi implant tipinin size uygun olacağını bildirecektir.

İmplant markası olarak AR-GE çalışmalarına önem veren, uzun vadede başarısı kanıtlanmış, teknik destek konusunda sıkıntısı olmayan ve protez üst yapı için yeterli seçeneği olan implant sistemlerini kliniğimizde kullanmaktayız. Bu özellikler, implant uygulamasının başarısını arttırmaktadır.
Dental implantın ömrü hastanın sistemik durumu ve ağız bakımı gibi birçok faktöre bağlıdır. Gerekli bakım yapıldığında hastalar bir ömür boyu sorunsuzca kullanabilirler.

Cerrahi kılavuz uygulaması ile implant yerleşimi, güncel ve gelişen teknolojinin sunduğu bir avantajdır. Üç boyutlu görüntülemeler ile implant yerleştirilecek bölgenin planlaması yapılmakta ve riskleri ortadan kaldırmaktadır. Geliştirilen cihazlar sayesinde, 3 boyutlu program ile yapılmış olan planlamanın, hasta üzerinde uygulama yapmadan, laboratuar ortamında son halini görme olanağı sağlamasıdır.

Cerrahi klavuzlar sayesinde implant yerleşimi;

Kapalı cerrahi yöntem (Flepsiz cerrahi) ile dişeti kesilmeden, daha kısa süren güvenilir (hata payı düşük) bir operasyon ile acı olmaksızın doğru konumda implant yerleştirme olanağı sağlar.

  Adınız (gerekli)

  E-posta adresiniz (gerekli)

  Konu

  İletiniz

  İLETİŞİM

  ARAYIN / +90 242 502 50 50
  EMAİL GÖNDERİN / info@clinicbgz.com
  ŞAHSİ GÖRÜŞME / Yeni gün mah.Mevlana cd. Özpınarlar Midtown No:54/B Muratpaşa/ANTALYA

  ÇALIŞMA SAATLERİ

  Pazartesi – Cuma / 9.30 am – 8 pm 
  Cumartesi / 10.30 am – 8 pm
  Pazar / Sadece özel durumlarda

  Kliniğimizi  (+90) 242 502 50 50 Pazartesi – Cuma 09:00 – 20:00 saatleri arasında arayabilir info@clinicbgz.com adresinden bize e-posta gönderebilir veya İletişim Formunu doldurabilirsiniz.