ORTODONTİ
Tel Tedavisi

Ortodonti diş hekimliğinin spesifik bir dalı olup, dişlerde ve baş boyun bölgesindeki iskeletsel yapılarda oluşan düzensizliklerin teşhisi, korunması ve tedavisi ile ilgilenen dalıdır. Ortodontik tedavi; genellikle sadece çapraşık dişlerin düzeltilmesi olarak bilinse de, çene-iskeletsel problemler, dudak damak yarıkları, uyku apnesi(OSAS) gibi rahatsızlıklarda da rolü önemlidir. Çocuklarda dudak yeme, parmak emme gibi kötü alışkanlıklar sonucu ortaya çıkan sorunların çözülmesinde önemli rolü olup, aperey tedavileri ile çenenin iskeletsel yapısının düzenlenmesine yardımcı olur.

ORTODONTİ (TEL TEDAVİSİ)

Çocukluk yaşlarında diş büyüklükleri, çene büyüklüğü ile uyumlu olmadığı zaman dişler çeneye yerleşirken çapraşıklık veya aralıklar oluşur. Bu gibi dişsel ve iskeletsel bozukluklarda dişleri tekrar olmaları gereken dizime getirmek için ortodontik tedavi uygulanır.

Sadece dişlerde görülen çapraşıklıkların tedavisinin yaşı yoktur. Her yaşta tedavi edilir. Ancak, yaş arttıkça tedavinin süresi de artış göstermektedir. Çenelerin aşırı önde ya da geride olması dediğimiz iskeletsel bozuklukların tedavisi için ortodontistinize 12 yaş öncesi başvurulmalıdır. İleri yaşlarda bu tedavi çok daha zorlaşmaktadır. Hastalarımıza 7-8 yaşından önce bir ortodontik muayene olmasını öneriyoruz.

Estetik bir gülüş kişinin kendine olan güvenin artmasını sağlar. Düzgün sıralanmış dişlerin en sağlıklı ve doğal tedavisi ise ortodontidir. Çapraşık dişlerin varlığı demek dişler arasında temizlenmesi zor alanlar demektir. Temizlenmesi zor alanlar çürüğe yatkındır. Yani çapraşıklık varlığında ortodontik tedavi sadece estetik amaçlı değil, sağlığın korunması amacıyla da yapılmalıdır.

Diş telleri takılırken ağrı hissedilmez. Braket yerleştirme ve ışınla sertleştirme işlemleri yarım saat saat gibi bir sürede tamamlanır. İlk bir kaç gün alışma süresi olarak adlandırılır ve ağızda hafif tahriş ve sızı olabilir. Bu ağrılar bir kaç gün içinde geçecektir.

Diş telleriniz uzman hekim kontrolünde çıkarıldıktan sonra dişlerinizi ve aralarını dikkatli bir şekilde temizler ve bakımını yaparsanız herhangi bir zarar görmeyeceklerdir.

İLETİŞİM

ARAYIN / +90 242 502 50 50
EMAİL GÖNDERİN / info@clinicbgz.com
ŞAHSİ GÖRÜŞME / Yeni gün mah.Mevlana cd. Özpınarlar Midtown No:54/B Muratpaşa/ANTALYA

ÇALIŞMA SAATLERİ

Pazartesi – Cuma / 9.30 am – 8 pm 
Cumartesi / 10.30 am – 8 pm
Pazar / Sadece özel durumlarda

Kliniğimizi  (+90) 242 502 50 50 Pazartesi – Cuma 09:00 – 20:00 saatleri arasında arayabilir info@clinicbgz.com adresinden bize e-posta gönderebilir veya İletişim Formunu doldurabilirsiniz.