ENDODONTİ
(Kanal Tedavisi)

Kanal Tedavisi

Tedavi edilmemiş geniş çürükler sebebiyle dişin damar-sinir paketinin hasarlanması ve/veya iltihaplanması durumunda, kök kanallarının temizlenip – şekillendirilmesi ve ardından kanalın dolgu maddeleriyle doldurulması işlemidir. Kanal tedavisinin başarısını arttırmak için kliniğimizde uzman hekimler kontrolünde lazer destekli kanal tedavileri yapılmaktadır.

ENDODONTİ (KANAL TEDAVİSİ)

Kanal tedavisi sırasında lokal anestezilerle hastanın dişi uyuşturulur, bu yüzden ağrılı bir işlem değildir. Bazı çok ağrılı veya enfeksiyonlu dişlerde uyuşma sorunu yaşansa bile, uzman hekimlerimizin gelişmiş uyuşturma yöntemleri ile diş uyuşturulabilmektedir.

Dişin durumuna bağlı olarak kanal tedavisi bir ya da iki seansta tamamlanabilir. Enfeksiyonlu olmayan bir dişe yapılan kanal tedavisi genellikle tek seansta tamamlanır.

Kanal tedavisi sırasında dişin damar-sinir paketi alındığı için artık soğuk ve sıcaktan etkilenmemektedir. Tedavi sonrasında ilk birkaç gün hafif ağrı veya çiğnemede hassasiyet olabilir, ilk 3 gün sonrasında azalarak geçecektir. Unutulmamalıdır ki; dişin de vücudumuzdaki her doku gibi iyileşmek için zamana ihtiyacı vardır.

İlerleyen zamanlarda hala ağrı devam ediyorsa kanal dolgusu eksik veya yetersiz yapılmış olabilir, bu durumda kanal tedavisi uzmanı hekimlere başvurarak gerekli tedavilerin yapılması gerekmektedir.

İLETİŞİM

ARAYIN / +90 242 502 50 50
EMAİL GÖNDERİN / info@clinicbgz.com
ŞAHSİ GÖRÜŞME / Yeni gün mah.Mevlana cd. Özpınarlar Midtown No:54/B Muratpaşa/ANTALYA

ÇALIŞMA SAATLERİ

Pazartesi – Cuma / 9.30 am – 8 pm 
Cumartesi / 10.30 am – 8 pm
Pazar / Sadece özel durumlarda

Kliniğimizi  (+90) 242 502 50 50 Pazartesi – Cuma 09:00 – 20:00 saatleri arasında arayabilir info@clinicbgz.com adresinden bize e-posta gönderebilir veya İletişim Formunu doldurabilirsiniz.